Salı, 20 Ekim 2026
Garry Shandling
Oyuncu Hayatını kaybetti

Garry Shandling Kimdir? Biyografisi, filmleri ve dizileri

Doğum tarihi
29 Kasım 1949
Doğum yeri
Chicago, Illinois, ABD
Burcu
Yay
Ölüm tarihi
24 Mart 201666 yaşında
  • 23film
  • 11dizi
  • 1972yılından beri
Biyografi

Garry Shandling kimdir?

Garry Shandling, Chicago doğumlu oyuncu. 29 Kasım 1949 tarihinde dünyaya geldi; 24 Mart 2016 tarihinde 66 yaşında hayatını kaybetti.

Kariyeri 1972 yılına uzanan Garry Shandling, bugüne kadar 23 filmde ve 11 dizide rol aldı. Öne çıkan işleri arasında Orman Çocuğu (2016, Ikki (voice)), Kaptan Amerika: Kış Askeri (2014, Senator Stern) ve Diktatör (2012, Inspector (uncredited)) bulunuyor.

Öne çıkan işlerinden biri 2010 yapımı Demir Adam 2 filminde Senator Stern karakteriydi.

Bu tanıtım, sitemizdeki yapım ve kadro bilgilerinden derlenmiştir. Ayrıntılı biyografi hazırlanıyor.

Fragman.NET'te

Fragmanı yayında olan yapımları

1 yapım
Galeri

Garry Shandling fotoğrafları

3 afiş
Garry Shandling fotoğrafı 1 Garry Shandling fotoğrafı 2 Garry Shandling fotoğrafı 3
Kariyer

Filmleri ve dizileri

Demir Adam 2 afişiFilm

Demir Adam 2

2010 · Senator Stern
Orman Çocuğu afişiFilm

Orman Çocuğu

2016 · Ikki (voice)
Kaptan Amerika: Kış Askeri afişiFilm

Kaptan Amerika: Kış Askeri

2014 · Senator Stern
Diktatör afişiFilm

Diktatör

2012 · Inspector (uncredited)
The Making Of 'The Larry Sanders Show' afişiFilm

The Making Of 'The Larry Sanders Show'

2007 · Larry Sanders
Film

Not Just the Best of the Larry Sanders Show

2007
Orman Çetesi afişiFilm

Orman Çetesi

2006 · Verne (voice)
Hammy's Boomerang Adventure afişiFilm

Hammy's Boomerang Adventure

2006 · Verne (voice)
The Best of Carson, Volume 1 afişiFilm

The Best of Carson, Volume 1

2006
Ricky Gervais Meets... afişiDizi

Ricky Gervais Meets...

2006 · Garry Shandling
Trust the Man afişiFilm

Trust the Man

2005 · Dr. Beekman
Dizi

Sit Down Comedy with David Steinberg

2005
Tom Goes to the Mayor afişiDizi

Tom Goes to the Mayor

2004 · Captain Pat Lewellen (voice)
Wednesday 9:30 (8:30 Central) afişiDizi

Wednesday 9:30 (8:30 Central)

2002 · Garry Shandling
Zırtapoz afişiFilm

Zırtapoz

2001 · Garry Shandling
Minik Kaçamaklar afişiFilm

Minik Kaçamaklar

2001 · Griffin Morris
Hangi Gezegenden Geldiniz? afişiFilm

Hangi Gezegenden Geldiniz?

2000 · Harold Anderson
Dr. Dolittle afişiFilm

Dr. Dolittle

1998 · Male Pigeon (voice)
Senli Benli afişiFilm

Senli Benli

1998 · Artie
Dr. Katz, Professional Therapist afişiDizi

Dr. Katz, Professional Therapist

1995 · Garry (voice)
Çılgın Yılbaşı afişiFilm

Çılgın Yılbaşı

1994 · Stanley
Love Affair afişiFilm

Love Affair

1994 · Kip DeMay
Gizli Dosyalar afişiDizi

Gizli Dosyalar

1993 · Fox Mulder / Garry Shandling
Seninle Tanışmış mıydık? afişiFilm

Seninle Tanışmış mıydık?

1993 · Mr. Vertisey
The Larry Sanders Show afişiDizi

The Larry Sanders Show

1992 · Larry Sanders
The Ben Stiller Show afişiDizi

The Ben Stiller Show

1992
Garry Shandling: Stand-Up afişiFilm

Garry Shandling: Stand-Up

1991
Mother Goose Rock 'n' Rhyme afişiFilm

Mother Goose Rock 'n' Rhyme

1990 · Jack (of Jack and Jill)
Joan Rivers and Friends Salute Heidi Abromowitz afişiFilm

Joan Rivers and Friends Salute Heidi Abromowitz

1988 · Garry Shandling
It's Garry Shandling's Show afişiDizi

It's Garry Shandling's Show

1986 · Garry Shandling
The Garry Shandling Show: 25th Anniversary Special afişiFilm

The Garry Shandling Show: 25th Anniversary Special

1986 · Garry Shandling
Garry Shandling: Alone in Vegas afişiFilm

Garry Shandling: Alone in Vegas

1984 · Senarist
Welcome Back, Kotter afişiDizi

Welcome Back, Kotter

1975 · Senarist
Sanford and Son afişiDizi

Sanford and Son

1972 · Senarist
Kadro arkadaşları

Birlikte rol aldığı isimler